Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jarocin: Badanie publiczności

Data publikacji: 2017-09-15, Data modyfikacji: 2017-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Jarocin: Badanie publiczności

Między 14 a 16 lipca zespół ankieterów, koordynowany przez pracowników Regionalnego Obserwatorium Kultury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przeprowadził badanie publiczności Jarocin Festiwal 2017. Łącznie objęło ono 340 uczestników imprezy. 

Celem badania tegorocznej edycji festiwalu było m.in. znalezienie odpowiedzi na pytania jak w ostatnich latach zmieniła się jarocińska publiczność oraz jak ocenia ona festiwal w obecnej formule. 

„Dzięki badaniom ankietowym, które nasze centrum zrealizowało w 2014 i 2017 roku, mogliśmy zestawić ze sobą dwie odmienne koncepcyjnie edycje festiwalu. Pozwoliło nam to zobrazować za pomocą danych jak wraz ze zmianą formuły wydarzenia zmienił się profil uczestników imprezy” i dodaje: „Dziś w większym stopniu odbiorcami Jarocin Festiwalu są osoby lepiej wykształcone, w średnim wieku, pracujące, z dużych miast. Porównując tegoroczną edycję festiwalu z tą z roku 2014 można zauważyć także, że zmienia on swój zasięg przyciągania publiczności z regionalnego na ogólnopolski” wskazuje Michał Mękarski z ROK UAM. 

Piotr Firych, współautor badania, zwraca uwagę na to, że największym wyzwaniem festiwalu jest praca nad tym, aby nie stał się on ofiarą własnego sukcesu. Jak twierdzi, dalsza praca nad redefinicją tożsamości Jarocin Festiwal powinna być traktowana przez jego organizatorów jako kwestia fundamentalna.

„Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, publiczność jarocińska dzieli się na entuzjastów i sceptyków wprowadzanych zmian. Badanie pozwoliło nam jednak pójść o krok dalej i zrozumieć motywacje 
poszczególnych grup odbiorców. Dla przykładu, wśród ankietowanych sporą grupę osób pozytywnie odbierających nowy format imprezy stanowiły osoby, które do Jarocina przyjechały w tym roku po raz pierwszy. Być może jesteśmy więc naocznymi świadkami nie masowego odpływu, a jedynie 
przemieszania się i zróżnicowania festiwalowej publiczności” twierdzi Firych. 
Potwierdzają to dane. Osoby biorące udział w badaniu przeczuwają, że przeprowadzane zmiany wpłyną na typ i liczbę uczestników w przyszłości. Co trzeci badany twierdzi, że liczba publiczności się zmieni: JF utraci część stałych bywalców, a tych zastąpią inni.

UMiG Jarocin, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
     
    Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola