Belka
Środa, 21 Kwietnia 2021   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarocin: Dotacja na nasadzenia drzew

Data publikacji: 2019-04-02, Data modyfikacji: 2019-04-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Jarocin: Dotacja na nasadzenia drzew

Gmina Jarocin pozyskała kolejne środki na nasadzenia drzew. Dotację w wysokości 20 tys. zł przyznał samorząd województwa wielkopolskiego.

Pieniądze przyznane zostały w ramach programu nasadzeń drzew miododajnych w pasach drogowych. Celem całego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. To bardzo ważne działanie podjęte po rozmowach z pszczelarzami, którzy prosili o wsparcie. Drzewa miododajne często są wycinane i zastępowane innymi, często przypadkowymi drzewami.

W ramach przyznanej dotacji, na terenie gminy Jarocin, posadzonych zostanie blisko 50 drzew o obwodach ok. 25 cm. Po 15 lip zostanie posadzonych przy ul. Jarmarcznej i przy ul. Batorego w Jarocinie, a 9 klonów przy ul. Zakrzewskiej w Golinie. - Wiele gmin korzystających z tego programu nasadza znacznie większe ilości drzew za kwotę 20 tys. zł, nawet ponad 100. Jednak po konsultacji z osobami znającymi się na nasadzaniu i pielęgnacji drzew uznaliśmy, że lepiej posadzić ich mniej, ale bardziej okazałe egzemplarze – informuje Robert Kaźmierczak, z-ca burmistrza Jarocina. - Efekty dla pszczół i pszczelarzy będą uzyskane znacznie szybciej niż w przypadku posadzenia niewielkich drzewek, narażonych na to, że się nie przyjmą, albo zostaną przypadkowo ścięte przez koszących trawę na poboczach dróg. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce przy ul. Świętokrzyskiej, o czym mówili mieszkańcy na zebraniu osiedlowym – dodaje z-ca burmistrza Jarocina.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
   
  Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola