Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarocin: Nowe osiedle otwarte

Data publikacji: 2018-07-02, Data modyfikacji: 2018-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Jarocin: Nowe osiedle otwarte
Uroczyste przecięcie wstęgi zwieńczyło oficjalne otwarcie kolejnego nowego osiedle mieszkaniowego, wybudowanego w gminie Jarocin w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Tym razem klucze do nowych mieszkań otrzymało 120 rodzin.
Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu 2016 roku rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Zainaugurowano wówczas budowę 366 mieszkań, usytuowanych w trzech różnych lokalizacjach na terenie gminy. Wszystkie mieszkania oddane zostaną w ręce lokatorów jeszcze w tym roku. Stopień zaawansowania prac, mierzony ilością oddanych mieszkań, przekroczył już półmetek, a budowa kolejnych lokali jest dalece zaawansowana. - Program budowy mieszkań czynszowych zrodził się w głowie burmistrza Adama Pawlickiego. To był jego pomysł, a my jesteśmy tylko jego realizatorem - mówił podczas uroczystości Jerzy Wolski, prezes spółki Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, realizującej przedsięwzięcie. - Dla mnie osobiście to - najprawdopodobniej - najważniejsza inwestycja, jaką w życiu przeprowadziłem. Jestem z tego dumny, że mogę realizować program, który daje tyle radości mieszkańcom i sprawia, że młode rodziny z dziećmi, często nie mając odpowiednich środków finansowych, mogą zrealizować swoje marzenia o własnym mieszkaniu - mówił prezes Wolski. 

Jarocin wyróżnia się w Polsce nie tylko tym, że był pierwszą gminą, która zrealizowała rządowy program, ale wyróżnia się tym, że realizuje ten program w sposób ciągły.Do końca roku pozostało do przekazania 150 lokali w Jarocinie: na ul. Leszczyce oraz przy ul. Siedlemińskiej, w ramach realizacji II etapu zadania. Gmina szuka już lokalizacji dla kolejnych mieszkań. 

- Program cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że na dziś mamy 1200 wniosków i te wnioski codziennie spływają do naszej spółki - mówił podczas otwarcia osiedla Jerzy Wolski. 
Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia tego roku pierwsze w Polsce klucze do „Mieszkań Plus” wręczone zostały w podjarocińskim Siedleminie. Zamieszkało tam 96 rodzin. Po dwóch miesiącach życiem zaczyna tętnić kolejne nowe osiedle powstałe w ramach rządowego programu. Na ul. Siedlemińską w Jarocinie wprowadza się 120 rodzin. Jeszcze w tym roku do osiedlowej wspólnoty dołączy kolejne 108 rodzin. Ich mieszkania budowane są w bliskim sąsiedztwie, w ramach II etapu inwestycji. By plan zrealizowany został w pełni, także najemcy mieszkań przy ul. Leszczyce, lada moment odbiorą klucze. Lokatorzy obejmują lokale o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz” . Stawki czynszu za najem mieszkania wynoszą odpowiednio 420 zł dla lokalu o powierzchni 36 m2 i 660 zł - dla lokalu o wielkości 55 m2. W podjarocińskim Siedleminie mieszkania były tańsze i ich wynajem to koszt 385 i 605 zł.

Uroczyste otwarcie osiedla na ul. Siedlemińskiej zwieńczone zostało przecięciem wstęgi, którego dokonali: Zdzisław Wojciechowski - radny Rady Miejskiej w Jarocinie, przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie - Rajmund Banaszyński, ksiądz dziekan Dariusz Matusiak - proboszcz parafii pw. św. Marcina w Jarocinie, Marcin Błach - Dyrektor Departamentu Mieszkalnictwa w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dorota Stawicka - Dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości, przedstawicielka wojewody wielkopolskiego, burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki, Jerzy Wolski - prezes JTBS, Włodzimierz Kocon - wiceprezes BGK. Poświęcenia inwestycji dokonał ksiądz dziekan Dariusz Matusiak – proboszcz parafii pw. św. Marcina w Jarocinie.

UM Jarocin, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
   
  Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola