Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2026   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bilet elektroniczny

Data publikacji: 2012-07-03, Data modyfikacji: 2012-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Bilet elektroniczny

Akcja promocyjna dotycząca wprowadzenia nowego biletu elektronicznego w Jarocińskich Liniach Autobusowych sp. z o.o. odbyła się na jarocińskim rynku w piątek 29 czerwca. Tego dnia, na specjalnie przygotowanym stoisku mieszkańcy mogli uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące tego rozwiązania.

Wprowadzany przez JLA e-bilet jest pierwszym etapem tworzenia Jarocińskiej Karty Miejskiej, która będzie jednocześnie kartą parkomatową, a w przyszłości wachlarz jej możliwości ma zostać jeszcze bardziej poszerzony. W chwili obecnej, e-bilet ma zastąpić papierowe bilety miesięczne na przejazd komunikacją miejską. Stoisko promocyjne przyciągnęło dużą ilość zainteresowanych osób, wśród których znaczną część stanowiła młodzież dojeżdżająca do jarocińskich szkół. W punkcie informacyjnym wydano około 200 wniosków na e-bilet, a znaczna część odwiedzających zadeklarowała, że pobierze odpowiednie dokumenty ze strony internetowej. Wraz z wnioskiem o bilet elektroniczny można złożyć dodatkowy formularz rejestracyjny, umożliwiający dostęp do jarocińskiej sieci Hot-Spot funkcjonującej w ramach projektu "Internet w domu szansą na rozwój wykluczonych cyfrowo mieszkańców gminy Jarocin".

Aby otrzymać Jarocińską Kartę Miejską, należy pobrać i wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej www.jlajarocin.pl, a następnie złożyć go w siedzibie Jarocińskich Linii Autobusowych sp. z o.o., ul. Zaciszna 5 w Jarocinie. Wniosek należy składać osobiście w celu weryfikacji danych osobowych oraz uprawnień do ulg i przejazdów bezpłatnych. Bilet będzie można doładować w Centrum Obsługi Klienta w godz. 7.30 - 14.30 (siedziba JLA Sp. z o.o. ) oraz w Punkcie Obsługi Klienta w godz. 8.00 - 16.00 (pod Ratuszem w dni sprzedaży biletów miesięcznych tj. 2 ostatnie dni miesiąca).

jarocin.pl, Źródło artykułu: jarocin.pl, Autor zdjęć: jarocin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
     
    Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola