Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wyjątkowe ozdoby świąteczne na jarmarku w...

Data dodania: 2018-12-16
Szereg atrakcji czekał na wszystkich, którzy w niedzielę przybyli na jarmark świąteczny w Szreniawie. więcej »
 
 

KROTOSZYN: I Targi Ślubne przyciągnęły tłumy...

Data dodania: 2018-12-16
W niedzielę, 16 grudnia na hali sportowo-widowiskowej odbywają się I Targi Ślubne, których organizatorem jest Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie. Koordynatorką z kolei aktywn... więcej »
 
 

KROTOSZYN: Przy użyciu gilotyny zabijał na...

Data dodania: 2018-12-15
Cała Polska mówi dziś o filmie jaki został opublikowany przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Chodzi o zdarzenie na krotoszyńskim targowisku, gdzie j... więcej »
 
 

KROTOSZYN: Świąteczne spotkanie z góralami i św....

Data dodania: 2018-12-15
W sobotę, 15 grudnia w Szkole Podstawowej na Błoniach w Krotoszynie firma Mahle zaprosiła swoich pracowników wraz z pociechami na świąteczne spotkanie integracyjne. więcej »
 
 

Nietypowe przedświąteczne kradzieże na terenie...

Data dodania: 2018-12-15
W ostatnich tygodniach wielkopolscy policjanci zatrzymali kilkanaście osób przyłapanych na kradzieży. Niektóre z nich były dość nietypowe. Na co połasili się ... więcej »
 
 

ZARAZA: Zgnilec amerykański pszczół zaatakował...

Data dodania: 2018-12-14
W ostatnich dniach w gminie Milicz, w miejscowości Sta-wiec (przy drodze krajowej nr 15 Krotoszyn–Wrocław), pojawiły się tablice ostrzegawcze informujące, że ustanowiono w tym ... więcej »
 
 

BLOKADA A2: Krotoszyńscy rolnicy w pełni...

Data dodania: 2018-12-14
W środę 12 grudnia grupa zdesperowanych rolników z Unii Warzywno-Ziemniaczanej zablokowała autostradę A2 Warszawa-Berlin pod Brwinowem, czyli na przedmieściach stolicy naszego pa&#... więcej »
 
 

Czy paczka z prezentem zamówiona przez internet na...

Data dodania: 2018-12-14
Okres przedświąteczny to najbardziej pracowity czas w roku dla Poczty Polskiej i firm kurierskich, które, żeby zdążyć dostarczyć paczki z prezentami jeszcze przed św... więcej »
 
 

Stacja w Stefanowie gotowa

Data dodania: 2018-12-14
Dziś odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej Stacji Uzdatniania Wody w Stefanowie. Dzięki zastosowaniu w obiekcie technologii zmiękczania wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanal... więcej »
 
 

Bez współpracy nie da się zrobić rzeczy...

Data dodania: 2018-12-14
W roku obchodów dwóch ważnych jubileuszy: 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, burmistrz Jarocina spotkał się z przedsta... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 624
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
   
  Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola