Belka
Środa, 21 Kwietnia 2021   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Jarocin: 22 gminy w samorządowym porozumieniu

Jarocin: 22 gminy w samorządowym porozumieniu

Data dodania: 2020-12-14
Kolejny samorząd - Gmina Mosina przystąpił do Porozumienia Międzygminnego działającego przy ZGO sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Przy ogólnokrajowej tendencji wzrostu cen za zagospodarowanie odpadów, wspólne działania umożliwią mieszkańcom gmin członkowskich porozumienia, zachowanie jednych z najniższych opłat za odbiór odpadów w kraju. więcej »
 
Jarocin: Prąd ze słońca – z klastrem kompleksowo i taniej

Jarocin: Prąd ze słońca – z klastrem...

Data dodania: 2020-07-07
Program „ENERGIA JAROCIN 2020" jest skierowany do mieszkańców Gminy Jarocin i polega na kompleksowej obsłudze procesu montażu instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach. więcej »
 
Jarocin: Łąki kwietne z korzyścią dla przyrody

Jarocin: Łąki kwietne z korzyścią dla przyrody

Data dodania: 2020-05-27
Przywracanie łąk kwietnych i zastępowanie nimi trawników to same korzyści dla przyrody i człowieka. Nie sposób też zapomnieć o walorach estetycznych. Łąki kwietne cieszą oko zmieniając krajobraz miasta i równowagę dotyczącą bioróżnorodności. więcej »
 
Jarocin: Gmina zabezpiecza się na wypadek koronawirusa

Jarocin: Gmina zabezpiecza się na wypadek koronawirusa

Data dodania: 2020-03-24
Gmina Jarocin z rezerwy celowej zakupiła środki ochrony osobistej w postaci płynów i żeli dezynfekujących, kombinezonów ochronnych, masek ochronnych i gogli. Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego dystrybuuje materiały do gminnych jednostek OSP oraz jednostek organizacyjnych gminy. więcej »
 
Jarocin: Daj choince drugie życie

Jarocin: Daj choince drugie życie

Data dodania: 2020-01-09
Jak co roku na terenie gminy Jarocin przeprowadzona zostanie "Akcja choinka". Można będzie przynieść poświąteczne drzewka do mobilnych punktów odbioru. więcej »
 
 

Kolejna fontanna powstanie w Kaliszu? Takiej...

Data dodania: 2019-07-08
W Kaliszu może powstać kolejna fontanna. Po fontannie "Noce i Dnie" przy placu Kilińskiego i fontannie na Skwerze Sybiraków, kolejny wodotrysk może stanąć na osiedlu Dobrzec... więcej »
 
 

Wakacje w Kaliszu. Goście z USA i Wielkiej Brytanii...

Data dodania: 2019-07-08
Warsztaty sportowo językowe zostały zorganizowane przez Fundację Bread od Life w Kaliszu oraz Kaliski Klub kyokushinkan karate David club. Na zaproszenie fundacji pojawiło się 26 native s... więcej »
 
 

Na ulicach Górnośląskiej i Śródmiejskiej w...

Data dodania: 2019-07-08
Radny Artur Kijewski wystąpił z interpelacją w sprawie pilnego wdrożenia działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach Górnośląskiej i &... więcej »
 
 

Festiwalowy rozkład jazdy

Data dodania: 2019-07-08
Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę – 13 (sobota) i 14 (niedziela) lipca. Jego integralną częścią będą Jarocińskie Rytmy Młodych. więcej »
 
 

Łuszczanów nagrodzony za aktywność i...

Data dodania: 2019-07-08
2 oraz 3 miejsce i bon o wartości 3,5 tys. złotych zdobyło sołectwo Łuszczanów podczas VII edycji konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa", skierowanego do sołectw z terenu woj... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 701
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
   
  Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i  Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola