To nagranie powstało w sierpniu 1990 r. podczas Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie. Jego autorem jest Roman Szeląg, którego widzisz już w pierwszym ujęciu. W latach 80. pracował w MO, a później w Policji. Zajmował się m. in. subkulturami. Z zawodu jest socjologiem. W Jarocinie był kilkanaście razy. W latach 1989-94 wyposażono go w kamerę VHS.Przeprowadzał i rejestrował rozmowy z uczestnikami festiwalu. Godzinny materiał z 1990 r. odnalazł w archiwum IPN dziennikarz śledczy Cezary Gmyz, który w sobotę 8 listopada o godz. 18.00 pokaże go premierowo w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Gościem będzie Roman Szeląg. Prezentowany fragment brzmi jak zapowiedź tego, co stało się w 1994 r.
Powiat jarociński – powiat w środkowej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Jarocinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków zajmując powierzchnię 587,7 km kw.
Atrakcje turystyczne stanowią: Dolina Środkowej Warty i Ostoja Nadwarciańska - obszary Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy, liczne szlaki rowerowe (Transwielkopolska Trasa Rowerowa i Rowerowy Pierścień Jaraczewa), trzy szlaki piesze oraz trasy kajakowe – rzeką Prosną, rzekami Prosną i Wartą, a także rzeką Lutynią. Zabytki architektoczniczne stanowią: budynek stacji kolejowej, zespół pałacowy w Cerkwicy Starej czy zespół pałacowy z poł. XIX w. w Rusko. Atrakcję stanowią także coroczne festiwale rockowe w Jarocinie.
Główną gałąź gospodarki regionu stanowi produkcja przemysłowa.
Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 11,12 i 15.